Další dva mrtví na Blízkém Východě

Dva palestinské policisty zastřelili ráno izraelští vojáci při přestřelce u židovské osady Vered Jericho na západním břehu Jordánu. Anonymní zdroje, které citovala agentura AP, tvrdily, že policisté na Izraelce nestříleli, ale snažili se naopak zabránit Palestincům ostřelovat osadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednali podle nejnovějších rozkazů palestinského vůdce Jásira Arafata, který zakázal střílet na izraelské cíle z palestinských autonomních území, na kterých pak při izraelských odvetných akcích umírají civilisté.

Izraelská armáda dnes stejně jako před týdnem zakázala Arabům mladším 45 let vstup k mešitě Al-Aksá na jeruzalémské Chrámové hoře. Pátek je den svátečních muslimských modliteb a opatření má zredukovat nebezpečí teroristického útoku. V noci se ozývaly přestřelky z Hebronu, kde Palestinci útočili na židovskou enklávu města. Při potyčce se vzňal palestinský obchod a podle svědků Izraelci pálili na Palestince, kteří se snažili oheň uhasit. Po incidentu zůstalo pět raněných.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme