Další erupce násilí zachvátila centrální Nigérii

Víkendové násilnosti v nábožensky smíšeném středu Nigérie patrně nepřežilo minimálně sto lidí. Vesnice obývané převážně křesťany napadli z přilehlých kopců muži ozbrojení mačetami, kteří podle svědků vylákali lidi z domovů střelbou a poté je zmasakrovali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Home - Slumy v Makoko naproti Lagos Island, Lagos, Nigérie (6°30' N - 3°24' E) | Foto: an Elzevir Films - Europacorp coproduction

Živelné vraždění propuká v nešťastné oblasti kolem města Jos pravidelně. K velkým krveprolitím tam došlo v roce 2001, 2008 a naposledy letos v lednu, kdy většina z několika stovek obětí byla muslimského vyznání.

Tentokrát umírali hlavně křesťané a vypadá to, že poslední násilí je odvetou za to lednové. Svědkové popsali nynější útok zabijáckých band, které údajně povraždily hlavně ženy a děti, jako dobře organizovaný.

Armáda v etnicky a nábožensky znesvářeném státě Plateau má nejvyšší pohotovost, kterou vyhlásil úřadující prezident nejlidnatější africké země, aby zabránil šíření násilí do dalších částí federace a zajistil dopadení pachatelů čerstvých masakrů.

Jan Prokeš, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme