Další havárie německého autobusu - 29 mrtvých

Počet obětí havárie německého autobusu u francouzského Lyonu vzrostl na 29. Vyprošťování těl bylo velmi obtížné a trvalo kolem pěti hodin. Zraněné německé turisty, kterých je přibližně 40, dopravovaly do nemocnic kromě sanitek také vrtulníky. Autobus byl na cestě do Španělska, cestující zájezd vyhráli v loterii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

havarovaný německý autobus | Zdroj: ČTK

Jak hlásí zpravodaj Radiožurnálu ve Francii Jan Šmíd, příčinou havárie byla nepřiměřená rychlost. Podle některých informací řidič nezvládl řízení při předjíždění. Autobus narazil do svodidla a převrátil se.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Šmíd o nehodě u Lyonu

Neštěstí se stalo krátce před pátou hodinou ranní na severním předměstí Lyonu a dálnice byla na řadu hodin uzavřena a doprava odkloněna přes vedlejší silnice.

Čtyřicet zraněných osob bylo převezeno do nemocnice. Ve vraku zůstal zaklíněn i jeden ze dvou řidičů ruského původu, který ale havárii přežil.

Autobus vezl 78 cestujících z celého Německa, hlavně důchodců a starších lidí. Zájezd do Španělska vyhráli v loterii.

Po krátké době je to další velká havárie německých turistů v zahraničí - před deseti dny se srazil německý autobus nedaleko maďarského letoviska Sifióku s vlakem a nehodu téměř nikdo z jeho pasažérů nepřežil.

Jitka Malá, Jan Šmíd, Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme