Další incident v pásmu Gazy

Do pásma Gazy proniklo nad ránem sedm izraelských tanků a několik dalších armádních vozidel. Operace byla namířena proti jižnímu předměstí Gazy Zejtun, kde vojáci zničili dvě kovodílny a policejní stanici. Izraelci tam ostřelovali budovy a střetli se z ozbrojenými Palestinci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zatýkání v Izraeli | Zdroj: ČTK

Přestřelku podle palestinských zdrojů ukončil přelet dvou izraelských vrtulníků. Při incidentu byli zraněni tři Palestinci, jeden z nich těžce. Židovský stát odmítl vpád do pásma Gazy komentovat. Omezil se na prohlášení, že zásahu předcházelo včerejší odpálení palestinské rakety na kibuc ležící na izraelském území asi pět kilometrů od pásma Gazy.

Jde o první izraelskou vojenskou akci po pondělním bombardování Gazy, při němž zahynulo 13 civilistů. Izrael chtěl zlikvidovat představitele Hamasu Sáliha Šihadu, který měl být podle mylné informace rozvědky v době útoku jen s jedním spolupracovníkem.

Milan Kopp, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme