Další kolo vstupních rozhovorů

Evropská unie dnes zahájí poslední kolo letošních vstupních rozhovorů s kandidátskými zeměmi. Česká republika by během něho měla uzavřít dvě kapitoly - energetika, justice a vnitro. Stane se tak ve středu za účasti ministra zahraničí Jana Kavana.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament | Foto: Jan Rosenauer

Prosincové kolo vstupních rozhovorů probíhá na úrovni ministrů zahraničí kandidátských zemí. Evropská unie v obecném úvodu potvrdila scénář rozšíření, který počítá s tím, že připravené země ukončí rozhovory příští rok a vstoupí do EU v roce 2004. Ministři ale nezdůraznili ve svém textu názor Evropské komise, že dané podmínky může splnit až deset kandidátských zemí. Pozorovatelé tvrdí, že ministři tím tuto myšlenku nijak nezpochybňují. Rada EU vyzvala Evropskou komisi aby příští rok v říjnu vypracovala hodnotící zprávy, ve kterých doporučí rychlé uzavření vstupních rozhovorů s připravenými zeměmi. Česká republika nepochybuje, že doporučení dostane.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme