Další komerční televize v Rusku uzavřena

Ruská televize TV6 přestala v noci na dnešek vysílat. Nezávislou televizní stanici odpojili úřady kvůli údajným finančním nesrovnalostem. Opozice a další kritici tohoto postupu ale tvrdí, že je to další krok k likvidaci svobody slova v Rusku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ředitel TV6 | Foto: ČTK/AP

Zatímco z budovy ruské vlády znějí hlasy o pouhém plnění rozhodnutí arbitrážního soudu v komerčním sporu, jsou mnohé ohlasy na zastavení TV6 opačné. Místopředseda dolní komory parlamentu Vladimir Lukin hovoří o návratu do brežněvovské éry, kterou mělo podle něj Rusko už za sebou. Poslanec a obránce lidských práv Sergej Kovaljov označuje likvidaci TV6 za politické rozhodnutí vládní moci, která lže, že nemůže nic dělat. "Naopak všechna významnější média jsou ode dneška pod vlivem vládních struktur." V prostorách TV6 probíhá nehledě na odpojení elektřiny, telefonů a počítačových sítí shromáždění novinářů, kteří chtějí dál připravovat nezávislé zpravodajství alespoň pro internet nebo některé rozhlasové stanice. Takové zprávy odvysílá napříkald Echo Moskvy.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme