Další konflikty mezi Izraelem a Palestinci

Napětí na palestinských územích a v Izraeli znovu citelně vzrůstá. K přestřelkám došlo dnes ráno u židovské osady Neved Kalim v Pásmu Gazy. Situace na Západním břehu Jordánu je stále pod vlivem nočního zásahu izraelské armády v Hebronu, při němž byli zabiti dva palestinští vojáci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelské vojenské jednotky vstoupily v noci na hebronské území ve čtvrti Abú Snají pod plnou palestinskou kontrolou a zničily dva domy, ze kterých stříleli palestinští ozbrojenci na židovskou čtvrť. Z těchto domů zranil palestinský odstřelovač jedenáctiletého chlapce a jeho bratra. Po zásahu se izraelské tanky stáhly z palestinského území, ale přestřelka mezi vojáky obou stran pokračovala. Podle izraelských představitelů má Izrael právo na podobné zásahy na ochranu vlastních občanů. Palestinská reprezentace vstup izraelské armády na území autonomie odsoudila.

Situace v Hebronu je i nadále vyhrocená. Ve městě s přibližně 100 tisíci obyvateli žije 400 židovských osadníků pod ochranou izraelské armády. V Hebronu jsou svatá místa Židů i Muslimů, například hrobka proroků.

Tomáš Pospíšil, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme