Další maďarský gripen měl nehodu, nouzově přistál v Kecskemétu

Maďarské letectvo hlásí další nehodu stíhačky typu gripen. Stroj musel nouzově přistát na letišti v Kecskemétu, pilot se katapultoval. Za nehodu zřejmě může technická závada na podvozku stíhačky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letoun Jas-39 Gripen maďarské armády na letišti v Čáslavi

Letoun Jas-39 Gripen maďarské armády na letišti v Čáslavi | Foto: Petr Bušta | Zdroj: Český rozhlas

Nehoda se stala krátce před polednem. Ministerstvo obrany v Budapešti k případu svolalo mimořádnou tiskovou konferenci, na které oznámilo, že jeden z nejzkušenějších pilotů maďarského letectva nedokázal hýbat s předním kolem.

Stíhačku sice položil na zem, ale rozhodl se katapultovat. Samotný pilot je v nemocnici, ale jeho zdravotní stav je stabilní.

Podle zástupce velitele generálního štábu maďarské armády, generála Zoltána Orosze se dá stíhačka gripen opravit.

V průběhu tří týdnů je to už druhá nehoda maďarského gripenu. Na cvičení v Čechách se museli katapultovat dva piloti, protože stíhačka vybočila z dodnes nevyšetřených příčin mimo přistávací dráhu.

JAS-39 Gripen | Foto: Český rozhlas

Gregor Martin Papucsek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme