Další mírová jednání v Makedonii - k dohodě je blízko

Mírová dohoda v Makedonii je blízko k podpisu. Otázka statusu albánštiny je už vyřešena a dnes političtí zástupci makedonské vlády a albánských stran jednají o rozložení sil v policii. Podpis mírové smlouvy očekávají diplomaté už tento týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Makedonská vláda a představitelé dvou nejsilnějších albánských politických stran v zemi včera kvůli státnímu svátku v Makedonii nejednali. Rozhovory začnou dnes dopoledne opět v prezidentském sídle u jezera Ohrid na jihozápadě země. Ministr obrany Vlado Bučkovski Českému rozhlasu naznačil, co se bude dít po podpisu mírové dohody: "Jakmile bude mírová smlouva podepsána, očekávám, že do deseti dnů se mohou v zemi začít rozmisťovat ejdnotky NATO. Pak se rozjede mírový plán prezidenta Trajkowského na odzbrojení ALbánců. Vím, že to nebude jednoduché, ale objektivně si myslím, že do konce září bychom mohli krizi v Makedonii vyřešit," dodal ministr obrany Bučkovski.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme