Další mrtvý při přestřelce v Kašmíru

Jeden člověk zahynul v indické části Kašmíru ve městě Šrínagar při přestřelce mezi povstalci a bezpečnostními silami. Separatisté zaútočili nedaleko stadionu, kde má mít během dne projev premiér země Manmóhan Singh. Území Kašmíru je rozděleno mezi Indii a Pákistán. Separatisté bojují za jeho nezávislost nebo připojení celého území k Pákistánu. Ten přiznává, že povstalce podporuje - ale pouze morálně. Indie naopak Pákistán obviňuje, že separatistům pomáhá s vojenským výcvikem. Přesto se z této části Kašmíru začala stahovat indická vojska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pakistán | Foto: CIA

To se nezmění ani po dnešním incidentu, jak potvrdil premiér Manmóhan Singh. "Naše vláda se zavázala k partnerskému dialogu s Pákistánem. Chceme vyřešit všechny nejasné otázky. Na naší jediné podmínce jsme se už dohodli: Pákistán nesmí svými prostředky podporovat teroristické akce, ke kterým dochází na hranicí a které jsou namířeny proti nám."

Teroristé dnes zaútočili také na severozápadě Pákistátu - v kině ve městě Mingora. Při výbuchu nálože umístěné v igelitové tašce tam zahynuli dva lidé a 29 dalších bylo vážně zraněno. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil.

Markéta Kaclová, Petra Steinerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme