Další nepokoje na Blízkém východě

Napětí na Blízkém východě nepolevuje. Palestinská území v Izraeli zasáhla mohutná vlna nepokojů. Izraelští Arabové a Palestinci, kteří na dnešek vyhlásili další den hněvu, si připomínají výročí takzvaného Dne země. Roku 1976 při něm přišlo o život šest lidí, kteří se bránili proti vyvlastňování arabské půdy Izraelem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozsáhlé protestní demonstrace, které dnes za účasti tisíců Palestinců proběhly na mnoha místech západního břehu Jordánu a pásma Gazy si podle palestinských zdrojů doposud vyžádaly životy dvou Palestinců a dalších nejméně třicet zraněných. Protestní pochody ve většině případů přerostly v násilné střety. Palestince, kteří házeli na kameny a zápalné láhve na izraelské vojáky, se Izraelci snažili rozehnat slzným plynem, gumovými projektily a při srážkách v Hebronu údajně i ostrou municí.

K největším střetům mezi Palestinci a izraelskými vojáky došlo v Ramaláhu a Nábulusu. Po tradičních pátečních modlitbách dnes vypukly nepokoje i v Jeruzalémě, kde muslimové z Chrámové hory začali házet kameny na Židy, kteří se modlili před Zdí nářků. Po zásahu policie, která prostranství před Zdí nářků evakuovala a zatkla několik Palestinců, se situace ve Starém městě uklidnila.

Markéta Kaclová, Magdalena Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme