Další nepokoje na Blízkém východě

Podle palestinských zdrojů zemřel odpoledne v pásmu Gazy 14letý palestinský chlapec na následky zásahu střelou z izraelského tanku. Přibližně ve stejnou dobu přišli o život dva izraelští civilisté, kteří jeli ve svém automobilu a palestinští ozbrojenci na ně zahájili palbu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K jednomu incidentu došlo na silnici mezi městy Chudeira a Netanja a ke druhému u Tulkhardmu. Izraleský ministr obrany řekl, že útokem proti civilistům na silnicích překročili Palestinci červenou linii. Situace v Izraeli a na palestinských územích se stále zhoršuje. V Hebronu na západním břehu Jordánu vybuchla v židovské čtvrti nastražená nálož. Nikdo nebyl zraněn, ale výbuch vyvolal obavy z dalších útoků. Izraelská armád pak v přilehlých arabských čtvrtích vyhlásila zákaz vycházení. K situaci se dnes v Egyptě vyjádřil prezident palestinské samosprávy Jásir Arafat, který kritizoval amerického prezidenta George Bushe a vyzval k naplnění všech dosud uzavřených dohod s Izraelci, které Spojené státy zprostředkovaly. Arafat jmenoval mírové dohody z Madridu, Šarm aš Šeifu, výsledky Mitchellovy mise, Tenettův plán a řadu rezolucí OSN.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme