Další nepokoje na Blízkém východě

Izraelské letectvo zaútočilo v noci na palestinské cíle v Nábulusu v Předjordánsku. Cílem útoku bylo sídlo palestinské samosprávy a policie. Podle různých zdrojů budovu zasáhly dvě anebo tři rakety, které způsobily nepříliš velké materiální škody. Palestinci tvrdí, že při útoku bylo zraněno 11 lidí, většinou příslušníků palestinské policie, nikdo nebyl zabit. Útok byl podle izraelských zdrojů odpovědí na střelbu, kterou v židovské osadě Hamra rozpoutal mladý Palestinec, jež připravil o život dva izraelské vojáky a jednu civilistku. Speciální jednotka izraelské armády pak Palestince zastřelila. K útoku se přihlásilo radikální palestinské hnutí Hamas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

protestující Palestinci | Foto: ČTK/EPA

Palestinští ozbrojenci zabili při útoku na židovskou osadu na západním břehu Jordánu čtyři Izraelce. K odpovědnosti za útok se přihlásilo ozbrojené křídlo hnutí islámského odporu Hamás, brigády Kásam. Plestinští radikálové pronikli do židovské osady přes velmi ostrá bezpečnostní opatření a vojenskou ochranu a zahájili palbu nejprve na vojenskou hlídku a potom na osadníky. Jeden z útočníků se poté opevnil v obytném domě v osadě a izraelští ojáci jej při zásahu zneškodnili. Izraleksá armáda také zadržela řidiče nákladního automobilu se součástmi palestinských raket Kassam 2, které pašoval z izraelského území na západní břeh Jordánu. Izraelské letectvo odpovědělo na střelbu v osadě Hamra útokem proti palestinským cílům v Nábulusu v Předjordánsku. Cílem bylo sídlo palestinské samosprávy a policie. Palestinci tvrdí, že bylo zraněno 11 lidí, většinou příslušníků palestinské policie.

Markéta Kaclová, Zdenka Turková, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme