Další oběť útoku z 11. září 2001 má jméno. Experti muže identifikovali po 16 letech

Americkým expertům se podařilo po šestnácti letech identifikovat ostatky oběti teroristického útoku z 11. září roku 2001. Celkem tehdy při útocích zemřelo skoro 3000 lidí. Čtyřicet procent oběti ale ještě stále nebylo identifikováno.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Památník obětem teroristického útoku z 11. září | Foto: strecosa | Zdroj: Pixabay

Obětí je muž, jehož jméno na přání rodiny úřady nezveřejnily. Identifikovat jeho ostatky se podařilo díky novým poznatkům v zkoumání vzorků DNA poté, co předchozí testy přinesly negativní výsledky.

OBRAZEM: Spojené státy si připomínají oběti útoků z 11. září 2001

Číst článek

Ostatky identifikoval tým newyorských expertů, který se zabývá testováním DNA lidských těl, jež po teroristickém útoku zůstala. Většina z nich se nezachovala v celku. Přibližně 22 tisíc fragmentů tak stále čeká na přiřazení k jednotlivým obětem.

Specialisté mají těžkou práci. Ostatky jsou totiž silně poškozené kvůli působení bakterií a žáru, který ve zřícených budovách panoval. Identitu proto stále nemá čtyřicet procent všech obětí. Naposledy se podařilo zjistit identitu oběti v roce 2015.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme