Další oběti blízkovýchodního násilí

Mezi Izraelci a Palestinci došlo k dalším násilnostem, které mohou podpokopat mezinárodní diplomatické úsilí o udržení křehkého příměří na Blízkém vzýchodě. Výstřel z izraelského tanku zabil v sobotu dvě Palestinky poblíž židovské osady Netzarim v pásmu Gazy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Armáda sdělila, že střelbou z tanků odpověděli vojáci na palbu Palestinců. Ti na jiném místě Gazy vypálili sedm min na židovskou osadu Guš Kativ a zranili jednoho přistěhovalce z Thajska. Palestinský Červený půlměsíc zase hlásí, že na území západně od Jordánu izraelští vojáci gumovými projektily zranili nejméně sedmnáct palestinských civilistů.

V Ramalláhu se v neděli mají znovu sejít delegace Izraele a Palestiny, aby se vyjádřily k návrhu na příměří, který předložil šéf americké CIA George Tenet. Jak uvedla izraelská televize, na jeho základě mají Palestinci okamžitě pozatýkat aktivisty radikálních hnutí jako Islámský džihád a Hamas a zamezit dalšímu napadání židovských osad na palestinských autonomních územích. Útoků se má zříct i izraelská strana.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme