Další obhájce Saddáma Husajna byl zavražděn

Jeden z hlavních obhájců Saddáma Husajna byl zavražděn. Jde už o třetího příslušníka obhajoby, který přišel o život v průběhu procesu. Irácká policie dnes nalezla tělo Husajnova obhájce na severovýchodě hlavního města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilí v Bagdádu | Zdroj: ČTK

Chamís Obejdí byl nalezen se střelnou ranou na hlavě. Advokáta Obejdího unesli dnes ráno neznámí ozbrojenci. Jeden z jeho kolegů řekl pro televizi Al-Džazíra egyptské Káhiře, že neustále upozorňují iráckou vládu na výhrůžky smrtí, kterým jsou členové týmů obhájců v případu Dudžejl vystaveni.

Zároveň dodal, že budou pokračovat v ochraně práv svých klientů v procesu se Saddámem Husajnem a jeho nejbližšími spolupracovníky. Jde o o případ, kdy mělo být před 24 lety popraveno 148 obyvatel obce Dudžeil.

Prokuratura navrhla před několika dny trest smrti pro Husajna, jeho bývalého viceprezidenta a také Saddámova nevlastního bratra, který v té době pracoval jako šéf tajné služby.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme