Další obvinění v kauze Černák

Korunní svědek v procesu s nejznámějším bosem slovenského podsvětí Mikulášem Černákem je ve vazbě. Vyšetřovatel ho obvinil z trestného činu křivé výpovědi. Stalo se tak poté, co změnil výpověď ve prospěch obviněného.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak hlásí naše zpravodajka na Slovensku Renata Havranová, Horváth včera odvolal předchozí výpovědi a prohlásil, že Černák není vrahem polského podnikatele. Obvinil zároveň vyšetřovatele i policisty, že si vynutili falešné svědectví nátlakem včetně hrozby zabitím. Tímto tvrzením se okamžitě začala zabývat inspekce Ministerstva vnitra. Dotčení policisté Horváthovo obvinění jednoznačně popírají. Vyšetřovatel následně kromě korunního svědka obvinil i jeho právního zástupce Štefana J. Ten se měl dopustit trestného činu navádění ke křivé výpovědi. Vyšetřovatel tvrdí, že obhájce s úmyslem pomoci Mikuláši Černákovi zbavit se podezření z vraždy navrhl změnit výpovědi a žádal za to 10 milionů. Hlavní svědek údajně s tímto obchodem souhlasil. Oba podezřelí byli obviněni a vzati do vazby. Rozsudek by měl být vynesen zítra.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme