Další obvinění v kauze Černák

Korunní svědek v procesu s nejznámějším bosem slovenského podsvětí Mikulášem Černákem je ve vazbě. Vyšetřovatel ho obvinil z trestného činu křivé výpovědi. Stalo se tak poté, co změnil výpověď ve prospěch obviněného.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak hlásí naše zpravodajka na Slovensku Renata Havranová, Horváth včera odvolal předchozí výpovědi a prohlásil, že Černák není vrahem polského podnikatele. Obvinil zároveň vyšetřovatele i policisty, že si vynutili falešné svědectví nátlakem včetně hrozby zabitím. Tímto tvrzením se okamžitě začala zabývat inspekce Ministerstva vnitra. Dotčení policisté Horváthovo obvinění jednoznačně popírají. Vyšetřovatel následně kromě korunního svědka obvinil i jeho právního zástupce Štefana J. Ten se měl dopustit trestného činu navádění ke křivé výpovědi. Vyšetřovatel tvrdí, že obhájce s úmyslem pomoci Mikuláši Černákovi zbavit se podezření z vraždy navrhl změnit výpovědi a žádal za to 10 milionů. Hlavní svědek údajně s tímto obchodem souhlasil. Oba podezřelí byli obviněni a vzati do vazby. Rozsudek by měl být vynesen zítra.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme