Další podezřelý v anglické pedofilní aféře. Fotbalová asociace odvolala šéfa týmu Crewe Alexandra

Skandál spojený se sexuálním zneužíváním dětí v Anglii pokračuje. Ředitel anglického fotbalového Crewe Alexandra nesmí až do odvolání vykonávat svou funkci. Fotbalová asociace podezírá Daria Gradiho, že se podílel na utajení jednoho z případů pohlavního zneužívání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbal (ilustrační foto) | Foto: CC0 Public domain

Dario Gradi měl před mnoha lety coby zaměstnanec Chelsea navštívit rodiče 15letého hráče. Ten se údajně stal obětí sexuálního napadení ze strany tehdejšího hlavního vyhledavače talentů v londýnském klubu.

Dnes 75letý Gradi popírá, že se snažil případ zahladit, a hodlá maximálně spolupracovat s interním vyšetřováním Fotbalové asociace.

Samotný pachatel, Eddie Heath, který byl podle britského listu Guardian usvědčen z opakovaných sexuálních deliktů, už mezitím zemřel. Chelsea proti Heathovi nikdy nic oficiálně nepodnikla.

Speciální linka má v Británii pomoci zneužívaným fotbalistům. Přijala už 860 hovorů, nahlášených obětí je 350

Číst článek

Vlastní interní šetření týkající se pedofilů v mládežnických oddílech už zahájila jak Chelsea, tak Crewe Alexandra.

Anglií otřásá skandál spojený se sexuálním zneužíváním dětí od poloviny listopadu. Vyšetřování odstartovala emotivní zpověď bývalého obránce Sheffieldu a Bury Andyho Woodwarda pro Guardian. Sportovec po více než třiceti letech přiznal, že byl roky zneužíván trenérem Barrym Bennellem.

Postupně se začali přidávat další a další hráči. O necelý týden později se ozvali i Steve Walters a David White, bývalý útočník Citizens.

Policii se podle Guardianu ozval i další bývalý fotbalista, který obvinil George Ormonda, bývalého mládežnického trenéra Newcastlu, ten byl v roce 2002 odsouzen za zneužívání k šesti letům vězení. Obětí pohlavního zneužívání v 70. a 80. letech v anglických mládežnických klubech mohou být stovky.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme