Další podezření na plánovaný únos letadla v USA

Na mezinárodním letišti v americkém New Jersey policie zatkla mladého Bulhara. V jeho příručním zavazadle totiž našla nůžky a řezače kartónů. 21letý Bulhar médii označený jako Nikolaj Voloděv Dzoněv byl posledním pasažérem, který procházel letištní kontrolou. Řezáky na kartonový papír měl uložené v nádobě s krémem na ruce. Nůžky v kousku mýdla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní letadlo

Mladík, který je v USA na studentské vizum, měl zakoupenu jen jednosměrnou letenku do jižní Karolíny. Protože mnozí z únosců letadel použili 11. září minulého roku jako zbraně právě řezáky na kartonový papír a měli zakoupené jen jednosměrné letenky, student z Bulharska putoval rovnou za mříže. Dzonev se před vyšetřovateli bránil argumentem, že ostré předměty ukryl proto, aby mu nezničily ostatní věci v batohu. Vyšetřovatelé se k tomuto zdůvodnění zatím nevyjádřili. Jeho skutečné záměry mělo objasnit důkladné vyslýchání.

Markéta Kaclová, Olga Baková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme