Další podezření na plánovaný únos letadla v USA

Na mezinárodním letišti v americkém New Jersey policie zatkla mladého Bulhara. V jeho příručním zavazadle totiž našla nůžky a řezače kartónů. 21letý Bulhar médii označený jako Nikolaj Voloděv Dzoněv byl posledním pasažérem, který procházel letištní kontrolou. Řezáky na kartonový papír měl uložené v nádobě s krémem na ruce. Nůžky v kousku mýdla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní letadlo

Mladík, který je v USA na studentské vizum, měl zakoupenu jen jednosměrnou letenku do jižní Karolíny. Protože mnozí z únosců letadel použili 11. září minulého roku jako zbraně právě řezáky na kartonový papír a měli zakoupené jen jednosměrné letenky, student z Bulharska putoval rovnou za mříže. Dzonev se před vyšetřovateli bránil argumentem, že ostré předměty ukryl proto, aby mu nezničily ostatní věci v batohu. Vyšetřovatelé se k tomuto zdůvodnění zatím nevyjádřili. Jeho skutečné záměry mělo objasnit důkladné vyslýchání.

Markéta Kaclová, Olga Baková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme