Další politické přestřelky na Blízkém východě

Výbuch v telefonní budce zabil na západním břehu Jordánu aktivistu palestinského hnutí Fatah a zranil dvě děti. Poté letiště v Tel Avivu vyhlásilo pumový poplach, který narušil přípravy k odletu izraelského premiéra Ariela Šarona do Spojených států. Šaron před odletem prohlásil, že považuje prezidenta palestinské autonomie Jásira Arafata za překážku na cestě k míru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Ariel Šaron podle izraelského rozhlasu uvedl, že kdyby Jásir Arafat nebyl na politické scéně, byla by situace snazší. Při svých jednáních ve Velké Británii a ve Spojených státech má izraelský premiér požadovat, aby tyto země vyvíjely tlak na Palestince, aby dodržovali příměří. Podle izraelských představitelů má palestinská autonomie ještě 10 dnů, aby své závazky z dohody o příměří uskutečnila. Obě strany se navzájem obviňují z porušování dohody, která byla podepsána 13. června. Od té doby zahynulo při násilných incidentech 14 osob - Izralesců i Palestinců. Palestinský ministr pro regionální spolupráci Sáib Irikát dnes řekl, že mezinárodní společenství musí přijmout opatření a ochranu Palestinců před izraelskou armádou. Proti většině palestinských území uskutečňuje Izrael fyzickou a ekonomickou blokádu.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme