Další potyčky v pásmu Gazy

Napjatá situace panuje nadále na Západním břehu Jordánu a v pásmu Gazy. Dva izraelské tanky vnikly do uprchlického tábora Dajr Baláh v pásmu Gaza. Akci provázela intenzívní přestřelka. Izraelský vojenský zdroj předtím sdělil, že Palestinci stříleli z automatických zbraní na nedalekou židovskou osadu Kfar Darom.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelci pronikly také do uprchlického tábora Ajdá nedaleko vesnice Bajt Džalá na západním břehu a v samotné vesnici obsadili pět neobydlených budov, které Palestinci využívali k ostřelování židovské osady Gilo. Izraelské tanky zničily i stanoviště palestinské policie u Rafáhu na jihu pásma Gazy.

Palestinci naopak vypálili z města Hebron sedm minometných granátů na nedalekou židovskou osadu Harsina a vážně zranili Izraelce střežícího židovskou osadu Hašmonajm u Ramalláhu.

Izraelský ministr zahraničí Šimon Peres a šéf palestinské správy Jásir Arafat spolu v noci dvakrát telefonovali. Během prvního rozhovoru se Arafat pevně zavázal, že zastaví střelbu z autonomního palestinského města Bajt Džalá na východojeruzalémskou židovskou čtvrť Gilo. Ve druhém telefonátu ale palestinský vůdce požadoval, aby se izraelští vojáci stáhli z Bajt Džalá, a o slibu zastavit střelbu na Gilo nemluvil. Jak uvedl izraelský rozhlas, rozhovory ale dalšímu ostřelování Gila z Bajt Džalá nezabránily.

Milan Kopp, Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme