Další potyčky v pásmu Gazy

Napjatá situace panuje nadále na Západním břehu Jordánu a v pásmu Gazy. Dva izraelské tanky vnikly do uprchlického tábora Dajr Baláh v pásmu Gaza. Akci provázela intenzívní přestřelka. Izraelský vojenský zdroj předtím sdělil, že Palestinci stříleli z automatických zbraní na nedalekou židovskou osadu Kfar Darom.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelci pronikly také do uprchlického tábora Ajdá nedaleko vesnice Bajt Džalá na západním břehu a v samotné vesnici obsadili pět neobydlených budov, které Palestinci využívali k ostřelování židovské osady Gilo. Izraelské tanky zničily i stanoviště palestinské policie u Rafáhu na jihu pásma Gazy.

Palestinci naopak vypálili z města Hebron sedm minometných granátů na nedalekou židovskou osadu Harsina a vážně zranili Izraelce střežícího židovskou osadu Hašmonajm u Ramalláhu.

Izraelský ministr zahraničí Šimon Peres a šéf palestinské správy Jásir Arafat spolu v noci dvakrát telefonovali. Během prvního rozhovoru se Arafat pevně zavázal, že zastaví střelbu z autonomního palestinského města Bajt Džalá na východojeruzalémskou židovskou čtvrť Gilo. Ve druhém telefonátu ale palestinský vůdce požadoval, aby se izraelští vojáci stáhli z Bajt Džalá, a o slibu zastavit střelbu na Gilo nemluvil. Jak uvedl izraelský rozhlas, rozhovory ale dalšímu ostřelování Gila z Bajt Džalá nezabránily.

Milan Kopp, Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme