Další rána pro Francoise Fillona. Vyšetřovatelé prezidentskému kandidátovi prohledali pařížský byt

Bydliště francouzského prezidentského kandidáta Francoise Fillona prohledali vyšetřovatelé. Informuje o tom deník Parisien. Prohlídku v pařížském bytě podle něj provedl úřad pro boj proti korupci a daňovým únikům. Republikánský kandidát Fillon je vyšetřovaný kvůli podezření ze zneužití veřejných peněz. Ještě coby poslanec zaměstnával svou ženu jako asistentku, i když údajně neodváděla žádnou práci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francois Fillon oznamuje, že pokračuje v kandidatuře na prezidenta

Francois Fillon oznamuje, že pokračuje v kandidatuře na prezidenta | Zdroj: Reuters

Fillon tento týden potvrdil, že ve své kampani bude pokračovat navzdory stíhání. Celý případ označil za politický atentát na francouzskou pravici. „Prosím, neposlouchejte obvinění, která se proti mně kupí. Moje politická i vlastní rodina stojí za mnou a jenom lidé rozhodnou,“ prohlásil Fillon už ve středu na tiskové konferenci.

Pravda zvítězí, prohlásil Fillon. V kampani hodlá pokračovat problémům navzdory

Číst článek

Se skandálem se potýká i kandidátka Národní fronty (FN) Marine Le Penová. Evropský parlament jí dnes zrušil poslaneckou imunitu. Vyhověl tak francouzské prokuratuře, která Le Penovou vyšetřuje kvůli tomu, že na sociální síti zvěřejnila několik fotografií z vražd spáchaných džihádisty. Zrušení imunity umožní její případné obvinění a stíhání. Šéfce FN by mohly podle agentury Reuters hrozit až tři roky vězení.

První kolo francouzských prezidentských voleb bude v dubnu. Podle posledních průzkumů by v něm uspěli Le Penová a středový kandidát Emannuel Macron. Ve druhém kole by ale předsedkyně Národní fronty pravděpodobně neuspěla.

ČTK, Lukáš Matoška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme