Další rána pro francouzského prezidentského kandidáta Fillona. Tajil před úřady půjčku 50 000 eur

Francouzský prezidentský kandidát umírněné pravice François Fillon čelí dalšímu obvinění. Francouzský týdeník Canard Enchaîné uvedl, že bývalý premiér si v roce 2013 půjčil od jednoho podnikatele 50 000 eur (1,4 milionu Kč), které zamlčel úřadům. Tvrzení listu nejspíš dále zhorší Fillonovy vyhlídky na volební úspěch.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský prezidentský kandidát Francois Fillon | Zdroj: Reuters

Satirický list Canard Enchaîné, který má zpravidla spolehlivé zdroje a zveřejnil i dřívější podezření ohledně Fillonovy rodiny, tvrdí, že půjčku nynějšímu kandidátovi před lety poskytl podnikatel Marc Ladreit de Lacharrière a nechtěl za ni žádné úroky.

„Prezidentský kandidát pravice nepokládal za nutné uvést těchto 50 000 eur ve svém majetkovém přiznání pro úřad, který dohlíží na transparentnost veřejného života," napsal list.

Expremiér Juppé odmítl kandidovat na prezidenta Francie. Pro mě je příliš pozdě

Číst článek

„Tato půjčka už byla zcela zaplacena," řekl bez dalších podrobností satirickému týdeníku Fillonův advokát Antonin Levy.

Fillon loni jasně vyhrál primárky strany Republikáni. Od té doby byl favoritem voleb. Od ledna ale čelí podezření, že jeho manželka a děti s jeho vědomím neoprávněně pobíraly příjmy jako parlamentní asistenti.

Od té doby jeho preference v průzkumech klesly tak, že nemá postoupit z prvního kola prezidentských. Jeho odstoupení z kampaně chce 70 procent lidí i mnozí straničtí kolegové, ale Fillon to odmítá. Cítí se nevinen a hovoří o spiknutí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme