Další rasové nepokoje v anglickém Oldhamu

Několik muslimských náhrobků zpřevraceli neonacisté na hřbitově v severoanglickém Oldhamu, kde během předvolební kampaně došlo k několika rasově motivovaným nepokojům. V Oldhamu se zároveň sešly stovky členů protinacistické ligy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté byli v Oldhamu v plné pohotovosti, nicméně hrozba pochodu neonacistů se neuskutečnila poté, co se ve městě shromáždilo zhruba 300 členů neonacistické ligy. V Oldhamu žije velká menšina obyvatel asijského původu a během volební kampaně tam došlo k nepokojům, při kterých výtržníci asijského původu útočili na policisty, auta a obchody. Ačkoliv místní labouristický poslanec ve volbách opět zvítězil, kandidát krajně pravicové národní strany BNP získal poměrně hodně hlasů.

Včera byli v Oldhamu zatčeni dva muži, u kterých policie našla jednopencové mince srolované do válečků v bílé látce s logem neofašistické skupiny Kombat 18. Mluvčí policie také uvedl, že pokračuje pátrání po pachatelích, kteří zpřevraceli několik náhrobků muslimských hrobů na místním hřbitově.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme