Další rasové nepokoje v Manchesteru

Britská policie zatkla v noci na dnešek 21 výtržníků v severoanglickém Oldhamu. Zásah se obešel bez zraněných na obou stranách. O víkendu tímto městem otřásla vlna rasistických útoků mezi příslušníky ultrapravicových organizací a asiaty.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V ulicích Oldhamu byly v noci na dnešek rozmístěny stovky příslušníků pořádkové policie, aby se pokusili zabránit opakování násilností, k nimž docházelo v nočních hodinách ze soboty na neděli a v noci na včerejšek. Tento pokus se do značné míry zdařil. Zatčeno na základě podezření z výtržností a držení zbraně bylo 18 bílých výrostků a 3 asijského původu.

Při jednom incidentu skupina 40 bílých výtržníků vykřikovala rasistická hesla a pokoušeli se proniknout do oblasti, kde bydlí převážně lidé asijského původu. Také házeli cihly a kameny na policisty. Policie se domnívá, že vinu nesou krajně pravicové živly, které zneužívají napětí mezi bělochy a lidmi asijského původu v Oldhamu.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme