Další rizikový zápas? Na duel Slovensko-Anglie se údajně chystají i slovenští chuligáni

Na fotbalovém mistrovství Evropy ve Francii se v pondělí bude hrát další zápas, který byl vyhodnocen jako rizikový. Na utkání do Saint-Étienne, kde budou Slováci proti Anglii hrát o postup, se prý chystá skupina slovenských nacionalistů, která se má zapojit do potyček s anglickými chuligány. Píší o tom slovenská média.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Během zápasu Slovenska s Anglií bude na pořádek v St-Étienne dohlížet přes 1100 policistů

Během zápasu Slovenska s Anglií bude na pořádek v St-Étienne dohlížet přes 1100 policistů | Zdroj: Reuters

Zápas je považován za vysoce rizikový zejména z důvodu účasti tisícovky anglických příznivců, kteří se během tohoto šampionátu již zapletli do četných výtržností.

Zpravodajský server Aktuality.sk informuje, že podle agentury AP minimálně jedna nacionalistická skupina ze Slovenska vyzvala své členy, aby se v St. Étienne "více zaměřili" na anglické příznivce.

Radnice v St-Étienne přesto ale neplánuje posílit bezpečnostní opatření. „Bezpečnostní opatření budou stejná. Zařídíme se podle situace,“ cituje slovenský server mluvčí prefektury Loire Karie Lanaudovou.

Jisté ale je, že v St-Étienne bude až do úterního rána kvůli bezpečnosti zakázán prodej alkoholu a také jeho popíjení na veřejných prostranstvích. Hotely, restaurace a kavárny budou muset dočasně zavřít terasy, aby jejich vybavení nesloužilo chuligánům při páchání výtržností.

Během zápasu Slovenska s Anglií bude na pořádek v ulicích St-Étienne dohlížet více než 1100 policistů a pomáhat jim bude i 51 vojáků.

Slovenský server také připomíná, že deník Independent naposledy chválil slovenské fanoušky, že ve středu během zápasu národního týmu s Ruskem nedělali žádné nepokoje.

Evropská unie fotbalových asociací (UEFA) pohrozila Anglii a Rusku, že pokud se budou opakovat výtržnosti jejich fotbalových stoupenců, obě reprezentace vyloučí z turnaje.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme