Další sebevražedný atentát u Tel Avivu

Při sebevražedném útoku severně od izraelské metropole Tel Avivu byli těžce zraněni dva Izraelci. Šlo o příslušníky izraelské tajné služby a o život se je pokusil připravit jejich palestinský spolupracovník.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský voják | Foto: ČTK/EPA

Podle blízkovýchodního zpravodaje Radiožurnálu Jaromíra Janeva došlo k tomuto útoku při bezpečnostní operaci příslušníků izraelské tajné služby. Dva členové Všeobecné izraelské bezpečnosti se sešli se svým palestinským spolupracovníkem u kontrolního stanoviště izraelské armády u města Tulkarmu. Muž k nim přistoupil do vozu a krátce nato odpálil nálož, kterou měl u sebe.

Podle katarské televize Al-Džazíra byl útočníkem dvaadvacetiletý Palestinec, který s izraelskou tajnou službou spolupracoval posledního půl roku. Operace svědčí podle katarské televize o tom, že se palestinským tajným službám podařilo proniknout do sítě spolupracovníků tajných služeb Izraele.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme