Další sebevražedný atentát u Tel Avivu

Při sebevražedném útoku severně od izraelské metropole Tel Avivu byli těžce zraněni dva Izraelci. Šlo o příslušníky izraelské tajné služby a o život se je pokusil připravit jejich palestinský spolupracovník.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský voják | Zdroj: ČTK

Podle blízkovýchodního zpravodaje Radiožurnálu Jaromíra Janeva došlo k tomuto útoku při bezpečnostní operaci příslušníků izraelské tajné služby. Dva členové Všeobecné izraelské bezpečnosti se sešli se svým palestinským spolupracovníkem u kontrolního stanoviště izraelské armády u města Tulkarmu. Muž k nim přistoupil do vozu a krátce nato odpálil nálož, kterou měl u sebe.

Podle katarské televize Al-Džazíra byl útočníkem dvaadvacetiletý Palestinec, který s izraelskou tajnou službou spolupracoval posledního půl roku. Operace svědčí podle katarské televize o tom, že se palestinským tajným službám podařilo proniknout do sítě spolupracovníků tajných služeb Izraele.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme