Další sebevražedný útok v Tel Avivu

V Tel Avivu zemřela žena zraněná při ranním útoku palestinského sebevražedného atentátníka. Zranění utrpělo dalších 30 lidí. Útočník odpálil nálož připevněnou na těle na autobusové zastávce. Podrobnosti od blízkovýchodního zpravodaje Radiožurnálu Jaromíra Janeva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palestinec prchá před izraelským tankem | Foto: ČTK/AP

Atentátník se pokusil nastoupit do autobusu. Vzbudil ale podezření a lidé mu v nástupu zabránili. Útočník pak odpálil výbušniny připevněné na těle jen několik metrů od autobusu. Podle očitých svědků byla exploze tak silná, že se vytvořil ohnivý sloup. Izraelská policie zahájila rozsáhlou pátrací akci po dalších atentátnících či skrytých náložích, avšak analytici se obávají dalších sebevražedných atentátů.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Janev : Atentát v Tel Avivu

Izraelská armáda provedla v noci na dnešek rozsáhlou operaci na západním břehu Jordánu. V okolí Ramalláhu pátrala po palestinských radikálech a 70 jich zatkla. Akce se zúčastnilo se několik jednotek včetně tanků a vrtulníků.

Milan Kopp, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme