Další série atentátů v Iráku si vyžádala 25 obětí

Teroristé dál stupňují násilí v Iráku. Při dnešní sérii atentátů zahynulo nejméně 25 Iráčanů. Největší útok se odehrál u starého Bagdádského letiště, kde sebevražedný atentátník vyhodil do vzduchu vůz naplněný výbušninami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilí v Iráku | Zdroj: ČTK

Atentátník měl výbušniny připevněné v pásu okolo těla. Cílem jeho útoku bylo náborové středisko irácké armády. Dalšími terči dnešních útoků byli opět iráčtí policisté. Při jednom z atentátů nejprve ozbrojenci postříleli hlídku v policejním mikrobusu a poté auto údajně i zapálili.Ozbrojenci zaútočili také na dům syna jednoho z generálů irácké policie.

Zpravodaj televize Al-Arabíja přímo z Bagdádu uvedl: Velký strach zanechávají za sebou tyto útoky na obyvatelích Bagdádu i Iráku jako celku. Útoky teď probíhají každý den a bezpečnostní opatření jim nedokáží zatím zabránit. Iráčané jsou teď terčem útokům prakticky všude.

Pozorovatelé tento týden označují za nejkrvavější v posledních dvou měsících. Včerejší útok v severoiráckém městě Irbílu připravil o život téměř 60 lidí a dalších 150 zranil.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme