Další strach z terorismu v Americe

Na tisíc lidí bylo preventivně evakuováno ze sídla amerického ministerstva obrany ve Washingtonu. Senzory instalované do budovy Pentagonu po 11. září totiž zaznamenaly silný pach chemikálií. Podle mluvčí ministerstva Cheryl Irwinové se nikomu nic nestalo. Americké tajné služby také oznámily, že mají zprávy o tom, že na 4. července je na Spojené státy plánován další teroristický útok - tentokrát ale na jadernou elektrárnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pentagon před útokem

Na tisíc lidí bylo preventivně evakuováno ze sídla amerického ministerstva obrany ve Washingtonu. Senzory instalované do budovy Pentagonu po 11. září totiž zaznamenaly silný pach chemikálií. Podle mluvčí ministerstva Cheryl Irwinové se nikomu nic nestalo. Přístroje zaznamenaly herbicid a průmyslový čistič - zřejmě odstraňovač starých nátěrů. Evakuace prý trvala asi hodinu.

Islámští teroristé údajně plánují útok na jadernou elektrárnu v USA. Informují o tom americká média s tím, že akce má být naplánována na 4. července. Tedy na den, kdy si Amerika připomíná svůj největší svátek: Den nezávislosti.

Americká strana bere hrozbu vážně. Připouští ale, že zdroj informace o připravovaném útoku, kterou americké zpravodajské služby získaly minulý týden, nemusí být úplně spolehlviý. Ve zprávě rozvědky se uvádí, že ohrožený objekt se nachází na severovýchodě Spojených států. Předpokládá se, že by to mohla být jaderná elektrárna Three Miles Island ve státě Pennsylvánie.

Toto zařízení mělo vážnou havárii v roce 1979. I přes paniku, která v té době v celé zemi vypukla, se však žádné katastrofické následky havárie nepotvrdily.

Markéta Kaclová, Olga Baková, Michaela Prokopová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme