Mladík postřelil na škole v Marylandu dva studenty. Zastavila ho ochranka, v nemocnici zemřel

Sedmnáctiletý střelec v úterý zaútočil na střední školu Great Mills v Marylandu. Dva studenty zranil, oba jsou v kritickém stavu. Během přestřelky se školní ochrankou byl pak mladík postřelen a v nemocnici svým zraněním podlehl. Policie budovu uzavřela a incident vyšetřuje, motiv útočníka není znám. Školu navštěvuje zhruba 1600 studentů.

Maryland (Aktualizováno: 20:25 20. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Al Murray | Zdroj: Reuters

Sedmnáctiletý Austin Wyatt Rollins, student střední školy Great Mills, začal v budově střílet krátce před osmou hodinou ranní místního času, kdy začínalo vyučování. Vytáhl pistoli Glock a postřelil šestnáctiletou dívku a čtrnáctiletého chlapce.

Zda se studenti znali nebo jaké měli vztahy, zatím není jasné. Podle policie ale exitují indicie, že útočník studentku znal. Motiv nicméně zůstává nejasný.

Následovala přestřelka útočníka se členem školní ochranky, která ho zastavila. Mladík byl během ní postřelen, není ale jasné, zda kulka byla jeho nebo člena ochranky, který z incidentu vyvázl bez zranění, informuje americká stanice NBC Washington.

Policie útočníka zadržela a v kritickém stavu byl převezen do nemocnice, kde následně zemřel.

Student střední školy Jonathan Freese pro CNN řekl, že se během střelby schoval v učebně matematiky. „Pořád jsem trochu otřesený," dodal později Freese.

Policie po útoku prohledala jednotlivé třídy, budovu vyklidila a studenty předala rodičům. Případ následně začala vyšetřovat.

„Situaci na střední škole Great Mills bedlivě sledujeme. Modlíme se za studenty, zaměstnance školy a záchranáře,“ uvedl na twitteru marylandský guvernér Larry Hogan. O střelbě už byl informován také americký prezident Donald Trump.

Střední škola Great Mills, která leží asi hodinu a půl cesty autem od hlavního města Washingtonu, bude nejméně ve středu pro studenty uzavřena.

V Marylandu platí jedny z nejpřísnějších zbraňových zákonů v zemi. Například útočné pušky jsou v regionu úplně zakázané. Podle statistiky CNN jde o šestnáctou potvrzenou střelbu v americké škole za letošní rok.

ako, dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme