Další tři mladí Palestinci zaútočili na Židy v Izraeli a na Západním břehu

Tři pondělní útoky mladých Palestinců zahájily už druhý měsíc násilí v Izraeli a na palestinském Západním břehu. Nedaleko Tel Avivu pobodal útočník tři lidi v obchodě, policie ho zatkla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelská policie na místě útoku ve městě Rišon LeCijón | Zdroj: Reuters

Palestinci zaútočili znovu v izraelském vnitrozemí.

"Pobodal oběť uvnitř obchodu, hned za dveřmi. Vzápětí dorazila policejní jednotka na motocyklech, která byla právě nedaleko místa činu a útočníka přemohla, zatkla a ukryla do obchodu před lynčováním kolemjdoucími," popisuje Menaše Jicchak, policejní šéf města Rišon LeCijón nedaleko Tel Avivu.

Další Palestinec napadl staršího Izraelce nožem v pobřežním městě Netanja. Na místě ho zastřelila bezpečnost. Na kontrolním stanovišti na Západním břehu se útočník pokusil pobodat izraelského vojáka, jeho kolegové mladíka ozbrojeného nožem usmrtili.

Nová vlna násilí v Izraeli na Západním břehu trvá od začátku října. Jedenáct Izraelců přišlo o život při palestinských útocích, zemřelo také bezmála 70 Palestinců. Část z nich byli samotní útočníci, další nepřežili střety s izraelskou bezpečností.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme