Další útok na členy Hamásu

Izraelská armáda provedla atentát na další dva příslušníky hnutí islámského odporu Hamas. K úspěšnému zásahu došlo u palestinského uprchlického tábora "Buréč", jižně od města Gaza. Oba aktivisté Hamasu při útoku zemřeli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trosky auta abú Šanába | Zdroj: ČTK

Izraelské komando odpálilo z vrtulníku na automobil obou radikálů čtyři rakety. Při zásahu byla zraněna řada dalších Palestinců. Palestinské zdroje uvádějí, že zásahu se také zúčastnilo izraelské stíhací letadlo americké výroby F16, které údajně shazovalo tzv. tepelné granáty.

Šéfkorespondent katarské televize Al Džazíra v Izraeli a na palestinských územích z pásma Gazy uvedl: "Jde už o pátou operaci izraelské armády proti předním představitelům Hamásu za posledních 10 dnů. Přišlo při nich o život 10 členů Hamásu. Izrael vinil všechny tyto radikály z odpovědnosti za teroristické útoků proti izraleským občanům."

Očekává se, že zásah proti radikálům z Hamásu zvýší napětí v pásmu Gazy i na západním břehu Jordánu a nedá se vyloučit, že Hamás přistoupí k dalším sebevražedným a jiným útokům.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme