Další útok na izraelský autobus

Na severovýchodě Izraele zaútočili neznámí ozbrojenci na autobus. Roztříštěné sklo z vozidla poranilo čtyři lidi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

napětí na palestinských územích | Foto: ČTK/AP

Podle blízkovýchodního zpravodaje Radiožurnálu Jaromíra Janeva se jedná o lehká zranění, která byla způsobena skleněnými střepinami z oken. Policie zatím našla na stěně autobusu stopy po jedné střele, která zřejmě roztříštila skla. Zatím z toho ale nevyvodila závěry. I proto, že dosud nejsou očitá svědectví o tom, kdo mohl střílet.

K incidentu došlo na silnici mezi obcemi Bajt Šean a Afúla, kde už v minulosti došlo k řadě útoků proti izraelským občanům. Oblast těsně sousedí ze Západním břehem Jordánu a nachází se také nedaleko jordánského území.

Okamžitě po incidentu přijelo na místo velké množství vojáků a policistů, kteří celou oblast uzavřeli. Podle pozorovatelů ukazuje celý incident na to, jak vyhrocené je napětí v Izraeli a na palestinských územích.

Izraelská policie dnes zadržela nejvyššího muslimského duchovního v Jeruzalémě, šajcha Saída Sabrího. Podle policejního mluvčího je Sabrí obviněn z pobuřování. Toho se měl dopustit ospravedlňováním palestinských sebevražedných útoků jako způsobu boje proti izraelské okupaci.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme