Další útoky v Iráku - 3 mrtví

Silný výbuch otřásl mešitou v irácké metropoli Bagdádu. Při pumovém útoku zahynuli 3 civilisté a několik dalších lidí bylo zraněno. Šlo o mešitu, která patří sunnitským muslimům v jedné z převážně šíitských čtvrtí v Bagdádu. Sunnitští představitelé v Iráku obvinili z odpovědnosti za teroristický útok přívržence svrženého režimu a islámské extremisty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výbuch

Ti podle nich chtějí vyvolat násilné srážky mezi šíity a sunnity a také chaos a neklid mezi obyvatelstvem. Obvinili ale také iráckou a americkou správu, že nedělají dost pro zajištění bezpečnosti. V Bagdádu se okamžitě ještě vyostřila bezpečnostní opatření. Na městem přelétají od rána americké bojové vrtulníky.

K dalšímu incidentu došlo na severu Iráku. Výbuch nálože nastražené v automobilu zranil nedaleko Mosulu 31 amerických vojáků. Armáda Spojených států také ohlásila další tragickou nehodu svých mužů. Tři Američané zahynuli a čtvrtý byl zraněn poté, co se pod jejich obrněným vozidlem u Bagdádu utrhnul násep.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme