Další výbuch v Bagdádu - nejméně 6 mrtvých

Náborovým střediskem irácké armády v Bagdádu otřásl silný výbuch. Sebevražedný atentátník zde odpálil bombu, zabil nejméně 6 lidí a 28 dalších zranil. Všechny oběti a většina zraněných jsou iráčtí vojáci. Podle policie vybuchl v západní části irácké metropole automobil s výbušninami. Exploze byla velmi silná a nad městem byl zdáli vidět vysoký sloup dýmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vrak auta po výbuchu | Foto: Luboš Pavlíček

Místo obklíčili policisté a rozjely se k němu sanitky. Atentát se odehrál před základnou americké a irácké armády, kde loni v červnu při útoku zahynulo 35 osob. V pondělí se v Hille jižně od Bagdádu odehrál dosud největší masakr od svržení vlády Saddáma Husajna. Zahynulo při něm 118 lidí.

Neznámý pachatel navíc zavraždil v Bagdádu člena zvláštního tribunálu, který má soudit prominenty bývalé vlády Saddáma Husajna. Parvíz Muhammad Mahmúd přišel o život společně se svým příbuzným poblíž svého domu na severu irácké metropole. Soud, před který se dostane i bývalý irácký vůdce, tvoří 20 vyšetřovacích soudců a zrovna tolik prokurátorů. Jejich jména zůstávají ale z bezpečnostních důvodů v tajnosti.

Markéta Kaclová, Adam Weiss Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme