Další zátah proti homosexuálům. Egyptská policie po vystoupení hudební skupiny zatkla desítky lidí

Víc než 30 lidí zatkla egyptská policie pro podezření z homosexuality. U některých zadržených provádí anální vyšetření, aby zjistila případný homosexuální styk. Tyto praktiky dlouhodobě kritizují ochránci lidských práv. Zatím poslední zátah proti sexuálním menšinám rozpoutal koncert kontroverzní libanonské kapely v Káhiře.

Káhira Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž pod velkou duhovou vlajkou | Foto: Marko Djurica | Zdroj: Reuters

Zpěvák libanonské skupiny Mašrú´Lejla neboli Noční projekt se otevřeně hlásí k homosexualitě. Právě tato kapela zahrála koncem září v Káhiře. V mohutném publiku zavlály duhové vlajky na podporu homosexuální komunity. Policie teď na základě záběrů z koncertu identifikuje jednotlivé účastníky, kteří vlajkami mávali.

Podle informací New York Times byla většina zadržených chycena skrz jejich účty na sociálních sítích a seznamovacích aplikacích. Mezi zatčenými je poprvé i žena.

„Mlátili mě rukama a holemi, napadali mě sexuálně a dokonce i elektrickým proudem,“ popsal svou zkušenost ve vězení 31letý Egypťan, kterému server The Daily Beast přezdívá Adam. Ten byl kvůli své orientaci v roce 2015 uvězněn na tři roky, další tři roky pak bude pod policejním dohledem.

Homosexualita jako taková není v Egyptě trestná. Lidé s odlišnou sexuální orientací ale končí za mřížemi na základě zákonů proti prostopášnosti a rouhání.

Štěpán Macháček, kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme