Další zatýkání kvůli teroru v Nice. V rukách policie jsou Francouzi i Tunisané

Francouzské úřady zadržely dalších osm podezřelých kvůli červencovému teroristickému útoku v Nice. Deníku Le Monde to sdělily zdroje z bezpečnostních složek s tím, že mezi zatčenými jsou muži francouzské a tuniské národnosti, blízcí atentátníkovi Mohamedovi Lahouaiejovi Bouhlelovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teroristický útok v Nice | Foto: Český rozhlas

„Tito lidé měli vztah k útočníkovi. Jsou vyšetřováni a byli umístěni do vazby,“ potvrdil pro agenturu AFP zdroj z řad vyšetřovatelů.

Jedenatřicetiletý Tunisan Mohamed Lahouaiej Bouhlel, který 14. července najel nákladním autem do davu na promenádě v Nice a zabil tak 86 lidí, svůj čin několik měsíců plánoval.

Francie vyčlení další prostředky pro boj s terorismem, slíbil prezident Hollande

Číst článek

Ačkoli se zprvu zdálo, že útočil sám, prokuratura později uvedla, že na přípravách atentátu, k němuž se posléze přihlásila teroristická organizace Islámský stát, spolupracoval Bouhlel s více lidmi.

Obžalovaných zatím bylo už šest osob, připomíná Le Monde. Chokri C., Mohamed Oualid G. a Ramzi A. jsou stíháni jako spolupachatelé trestného činu. Vyšetřování odhalilo, že dotyční byli v kritických dnech před atentátem v bezprostředním kontaktu s útočníkem.

Ramzi A., který Lahouaiejovi Bouhlelovi těsně před útokem poslal SMS zprávy, je vyšetřován také kvůli obvinění z nelegálního držení zbraně, spolu s dvojicí Albánců Artanem H. a Enkeledjou Z. Úřady je podezřívají, že atentátníkovi obstarali střelnou zbraň, s níž přes smrtí zaútočil na policisty.

Poslední z obviněných, 36letý Hamdi Z., figuruje na selfie, které Lahouaiej Bouhlel pořídil několik dní před atentátem u nákladního auta, které večer 14. července použil jako vražednou zbraň.

mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme