Damašek i Moskva popřely odpovědnost za útok na konvoj u Aleppa. Klid zbraní je v ohrožení

Příměří v Sýrii je podle OSN v ohrožení. Uvedl to zvláštní zmocněnec OSN pro Sýrii po pondělním útoku na humanitární konvoj nedaleko Aleppa. Při leteckém úderu zemřelo nejméně 20 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sergej Lavrov a John Kerry | Foto: U.S. Department of State, Wikimedia Commons CC-BY-3.0

Humanitární pracovníci nejen v Sýrii, ale po celém světě prožívají černé chvíle, uvedl mluvčí úřadu OSN pro koordinaci humanitární pomoci Jens Learke, podle kterého šlo o nechutný útok.

Kvůli incidentu se na okraj Valného shromáždění OSN sešli ministři zahraničí Ruska a Spojených států Sergej Lavrov a John Kerry. OSN i Červený kříž kvůli útoku na konvoj přerušily veškeré dodávky humanitární pomoci v zemi.

Červený kříž i OSN po útoku na humanitární konvoj pozastavily posílání pomoci do Sýrie

Číst článek

OSN i Červený kříž se chystají přehodnotit svůj pohled na bezpečnostní situaci v Sýrii. Konvoj 31 kamionů vezl pomoc pro 80 tisíc lidí v Aleppu. Nálet většinu nákladu zničil.

Generální tajemník OSN Pan Ki-mun označil útočníky za zbabělce a oběti za hrdiny. Syrská armáda i Rusko jakoukoliv odpovědnost za útok popřely. Informace o pohybu konvoje měli podle Moskvy jen extremistické skupiny.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme