Finsko 2:2 Slovensko

Damašek údajně souhlasí s mírovými rozhovory v Moskvě. Syrská opozice ne

Sýrie je údajně ochotná zúčastnit se Moskvou pořádaných rozhovorů o zastavení pokračujícího konfliktu. Tvrdí to ruské ministerstvo zahraničí, které vyzvalo ke stejnému kroku i syrskou opozici. Ta ale s režimem v Damašku jednat odmítá a uvedla, že se pozvánku přijmout nechystá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sýrie doufá ve větší politickou svobodu | Zdroj: ČTK

Moskva nabídla uspořádání jednání mezi syrskou vládou a opozicí ve snaze ukončit deset měsíců trvající konflikt, při němž už zahynulo na 5 a půl tisíce syrských obyvatel.

Ruské ministerstvo zahraničí tvrdí, že syrské úřady reagovaly na návrh pozitivně. Představitelé syrských opozičních skupin ale pozvání odmítají.

Jak už dříve uvedli, vláda nejdřív musí zastavit ozbrojené zásahy proti demonstrantům a pronásledování opozičních aktivistů.

Podle pozorovatelů se Rusko, které disponuje v Radě bezpečnosti OSN právem veta, může svým krokem snažit podepřít argumenty proti návrhu rezoluce předloženému v OSN západními státy.

Ten podporuje výzvu Ligy arabských států k odstoupení syrského prezidenta Bašára Asada.

Lenka Kabrhelová, Jakub Viliš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme