Daňoví podvodníci zažívají v Německu zlé časy

Němečtí vyšetřovatelé dál rozplétají klubko daňových podvodů, které stát připravily o stovky milionů eur. Zároveň se diskutuje, zda zahraniční rozvědka měla za 4 až 5 milionů koupit kompromitující data, která vedla k objasnění případu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Centrála Deutsche Post v Bonnu

Centrála Deutsche Post v Bonnu | Zdroj: ČTK

Největší případ svého druhu v Německu od konce druhé světové války, se řeší také na politické scéně.

Generální tajemník CDU Ronald Pofalla si myslí, že by se tresty za hospodářské a daňové delikty mohly výrazně zpřísnit. To nevylučují ani koaliční partneři z SPD. Jejich šéf Kurt Beck ale v současné aféře vidí paralely se skandálem kolem černých fondů právě křesťanských demokratů. Kancléřka Angela Merkelová spoléhá na jiný nástroj v boji proti daňovým únikům.

"Měli bychom se pokusit o to, aby transparentnost finančních operací byla v Lichtenštejnsku a dalších daňových oázách stejná, jako ve zbytku Evropy," uvedla Merkelová na setkání se zahraniční novináři.

Právě do Lichtenštejnska převáděli němečtí boháči stovky milionů eur, které pak nezdanili. Ve strachu před probíhajícími raziemi se množí případy, kdy se daňoví hříšníci sami udávají ve snaze vyhnout se trestnímu stíhání.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme