Dánská policie obvinila kvůli útokům v Kodani dva muže, možné komplice

Muž, který o víkendu v Kodani zabil dva lidi a zranil několik policistů, mohl mít komplice. Dánská policie zadržela a obvinila dva lidi, které podezřívá, že útočníkovi pomáhali. Člověka, který je z teroristických akcí podezřelý, policie zabila při přestřelce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policistka střeží policejní velitelství v dánské Kodani | Foto: Reuters

Oba domnělé komplice zadržela policie při razii v jedné internetové kavárně. Podezřívá je, že pachateli pomáhali „radou a skutky“.

Dánská televize uvedla, že údajný pachatel byl policii známý kvůli svým vazbám na zločinecké gangy. Další dánská média pak dodala, že se jmenuje Omar El-Hussein a že byl před dvěma týdny propuštěn z vězení, kde si odpykával trest za násilné napadení.

Od víkendových útoků už se distancovala muslimská komunita v Dánsku. „Nemyslím si, že v Dánsku je někdo, kdo by pochyboval o tom, že dánští muslimové nic takového nepodporují. Vždycky jde o jednotlivce, a to nejen mezi muslimy,“ poznamenal muslimský předák Zubair Hussain.

kov, Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme