Dánská policie viní majitele potopené soukromé ponorky z vraždy švédské novinářky

Kodaňská policie v pátek zatkla majitele soukromé ponorky, která se potopila v dánských vodách. Peter Madsen je podezřelý z vraždy pohřešované švédské novinářky, která s ním v ponorce ve čtvrtek byla. Podnikatel vinu popírá a tvrdí, že redaktorku ve čtvrtek večer vylodil na ostrově.

Kodaň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Madsen v pátek v dánské televizi vysvětloval, proč se ponorka potopila a jak se sám zachránil | Zdroj: Reuters

Novinářka, kterou úřady neidentifikovaly jménem, psala o ponorce reportáž a na její palubě byla s Madsenem ve čtvrtek sama.

Madsen v pátek v dánské televizi vysvětloval, proč se ponorka potopila a jak se sám zachránil, napsala agentura AP. Policie oznámila, že potápěči plavidlo v hlubinách našli, ale zatím se do něj nebyli schopni bezpečně dostat.

Dánské námořnictvo sice nejprve uvedlo, že na „plovoucí ponorku" narazilo jižně od Kodaně, ale mluvčí armády později potvrdil, že klesla ke dnu.

Přibližně 40tunové a 18 metrů dlouhé plavidlo UC3 Nautilus bylo největší amatérsky postavenou ponorkou na světě. Nešlo přitom o jediný Madsenův projekt. Šestačtyřicetiletý muž nejprve postavil malou ponorku Freya a po ní větší ponorný člun Kraka. Spolu s Kristianem von Bengstonem, jenž dříve pracoval pro americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA), také inicioval sdružení amatérských nadšenců, které se pokouší dostat do vesmíru člověka.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme