Dánská policie zadržela osm lidí podezřelých z terorismu

Dánská policie v Kodani zadržela v noci na dnešek celkem osm osob podezřelých z přípravy teroristického činu. Zatčení jsou podle šéfa dánských tajných služeb (PET) Jakoba Scharfa napojeni na teroristickou síť Al-Káida.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zásah dánské policie v Kodani | Zdroj: ČTK

S ohledem na to, že akce ještě stále pokračuje, zatím dánské úřady neprozradily mnoho. Ví se jen, že šest zadržených má dánské občanství a dva další jsou cizinci s právem trvalého pobytu v Dánsku. Tajná služba skupinu sledovala již delší dobu.

Při plánovaném, blíže nespecifikovaném teroristickém činu měly být podle šéfa PET Jakoba Sharfa použity výbušniny. Do vyšetřování jsou proto zapojeni i odborníci dánské armády a experti ze zvláštních policejních protichemických jednotek.

V posledních letech jde v Dánsku již o třetí akci proti osobám podezřelým z terorismu. Právě zítra má začít soud s jinou sedmičlennou skupinou, jež byla vloni v Odense zadržena při nelegální výrobě výbušnin.

Martin Hromádka, Tomáš Sniegoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme