Dánská rada neudělila třem Syřankám azyl. Podle ní jim v Damašku nehrozí žádné nebezpečí

Dánsko odmítlo udělit azyl třem Syřankám z Damašku. Zamítnutí žádosti odůvodnilo tím, že v Damašku už jim žádné nebezpečí nehrozí. Informuje o tom americký list Washington Post. Ochránci lidských práv ale upozorňují, že někteří uprchlíci se po návratu do Sýrie stávají terčem represe.

Kodaň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dánsko odmítlo udělit azyl třem Syřankám z Damašku (ilustrační foto) | Foto: Fabian Bimmer | Zdroj: Reuters

Dánská rada, která se žádostmi uprchlíků zabývá, oznámila, že třem Syřankám nehrozí ve vlasti žádné individuální nebezpečí, informoval Washington Post.

Místo dobytka ‚nechtění‘ cizinci. Dánská vláda chce přemístit sto lidí na izolovaný ostrov Lindholm

Číst článek

Azyl nezískaly i přesto, že jedna je rozvedená Kurdka, druhá trpí vážnou nemocí - lupusem - a třetí už v Dánsku má rodinu s uděleným azylem.

Dánští úředníci se odvolávají na změnu zákona z letošního června, který stanovil Damašek za bezpečné místo. Stejný krok udělalo Švédsko.

Ochránci lidských práv se obávají, že to inspiruje další země. Zpráva listu Washington Post z června přitom upozornila na to, že část vrácených uprchlíků čekají výslechy a některé mučení.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme