Švédská policie zadržela jednoho muže kvůli výbuchu u kodaňského daňového úřadu, po dalším pátrá

Švédská policie zadržela 22letého Švéda, který je podezřelý v souvislosti s nedávnou explozí u budovy daňového úřadu v Kodani. Hlavní inspektor kodaňské policie Jörgen Bergen Skov novinářům řekl, že podezřelý byl zadržen v úterý. Po dalším podezřelém, 23letém Švédovi, se dál pátrá a byl vydán mezinárodní zatýkací rozkaz, informují tiskové agentury.

Kodaň / Stockholm (Aktualizováno: 21:35 14. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova daňového úřadu v Kodani po výbuchu 6. srpna | Foto: Ritzau Scanpix | Zdroj: Reuters

Skov také uvedl, že v noci na středu provedla policie v sousedním Švédsku razie na několika místech. Zabavila při nich mimo jiné automobil, který byl podle všeho při trestném činu využit.

Policejní stanici v Kodani poničila exploze, nikdo nebyl zraněn. Jde o druhou tento týden

Číst článek

Dánská premiérka Mette Frederiksenová ve středu oznámila, že její vláda zvažuje posílení kontrol na hranicích se Švédskem. „Podíváme se na možnosti lepší a chytřejší ochrany naší hranice se Švédskem,“ řekla novinářům na tiskové konferenci.

„Nemůžeme tady mít situaci, kdy můžete cestovat ze Švédska do Dánska a uprostřed našeho hlavního města umístit dynamit,“ řekla Frederiksenová a dodala, že o posílení hraničních kontrol už hovořila se svým švédským protějškem Stefanem Löfvenem.

Exploze se před vchodem do daňového úřadu v dánské metropoli ozvala minulý týden v úterý večer. Budova utrpěla značné škody, jeden člověk byl lehce zraněn.

O čtyři dny později další exploze v Kodani poničila policejní stanici, při tomto incidentu nebyl nikdo zraněn. Podle vyjádření šéfinspektora Skova policie zatím obě události nespojuje, i když při nich byly použity průmyslové trhaviny.

Premiérka Frederiksenová poznamenala, že při obou explozích se jako zázrakem nikomu nestalo nic vážného. Incidenty byly podle ní namířeny proti dánským úřadům a dánské společnosti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme