Dárcovská konference má zmírnit následky zemětřesení v Pákistánu

V Islámabádu začala dárcovská konference ve prospěch obětí zemětřesení, které 8. října postihlo Páksitán a Indii. Cílem konference je sehnat co nejvíce peněz, podle odborníků totiž bude na dlouhodobou rekonstrukci potřeba téměř pět miliard dolarů. Otřesy půdy připravily na severu Pákistánu a Indie o život na osmdesát tisíc lidí, miliony dalších zůstaly bez střechy nad hlavou a bez základních životních potřeb. Pomoc nepřístupnému Kašmíru je údajně více než naléhavá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pátrání po obětech | Foto: ČTK/EPA

Současnou situaci v postiženém regionu přiblížila Českému rozhlasu doktorka Dáša Chocholáčková, která se z Pákistánu právě vrátila. "V Pákistánu potřebují jídlo, nástroje, stavební materiál, aby si urychleně dostavěli svá obydlí, a v neposlední řadě i zateplené stany," popsala nejakutnější potřeby Pákistánců Dáša Chocholáčková.

Navrátivší se zdravotnice také Českému rozhlasu popsala, jak to nyní v Pákistánu vypadá. "Problém je v tom, že možná více než devadesát procent domů je neobyvatelných, to znamená, že lidé tu žijí v ruinách, mají maximálně tenkostěnné stany, nemají materiál, nemají nástroje na výstavbu domů, chybí pracovní síla... Zkrátka zajištění před nadcházející zimou je velmi špatné," řekl Chocholáčková.

Zdenka Turková, Markéta Pešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme