Datum 11. září mobilizuje evropskou policii

Západní Evropa zvyšuje bdělost před blížícím se výročím leteckých atentátů ve Spojených státech z loňského 11. září. Nizozemská policie zatkla osm mužů, kteří jsou obviněni z příslušnosti k islámským radikálním skupinám. Jak hlásí bruselský zpravodaj Milan Fridrich, i v dalších zemích dochází ke zvyšování bezpečnostních opatření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

švédské letadlo | Foto: ČTK/AP

Nervozita před prvním výročí atentátů v New Yorku a Washingtonu vzrostla v západní Evropě poté, co švédská policie zadržela minulý týden na västeraaském letišti muslimského muže se zbraní v tašce. Ukázalo se, že devětadvacetiletý Kerim Chatty navštěvoval letecké kurzy ve Spojených státech stejně jako atentátníci z loňského září. Jeho obhájci sice tvrdí, že Chatty si zapomněl zbraň v zavazadle omylem, ale švédská justice ho stále drží ve vazbě.

Evropské bezpečnostní složky po tomto incidentu ještě více posilují ochranu letišť a sledují chování pasažérů. Policie v Belgii, Nizozemí a Francii si vzala také pod drobnohled dění v muslimských organizacích a vyzývá je ke spolupráci.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme