Dav chtěl lynčovat vraha sedmileté dívky

Obyvatelé polského Walbrzychu chtěli lynčovat muže, podezřelého ze znásilnění a vraždy sedmileté Gražynki. Ta zmizela o Silvestru a její tělo našli v pondělí. Brutální vražda otřásla polskou veřejností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řeka Odra ve Wroclawi | Foto: membres.lycos.fr/

K otřesnému zločinu došlo v chudinské čtvrti Walbrzychu. Hlavním podezřelým je dvaačtyřicetiletý muž - soused rodiny sedmileté Gražyny. To on našel tělo oběti v opuštěném altánu asi kilometr a půl od jejího domu.

"Obvinili jsme ho z bestiální vraždy a z vraždy se sexuálním motivem," oznámila Beata Towierzová z policie ve Wroclavi. Kriminalisté v noci provedli rekonstrukci událostí - na místě vraždy se ale sešli místní lidé a chtěli podezřelého lynčovat: "Mohlo to potkat kterékoli jiné dítě." "Takový dobytek si nezaslouží nic jiného než smrt. Sám bych ho zabil."

"Ten člověk se mi vždycky zdál divný. Bála jsem se ho. Asi by měli obnovit trest smrti," řekli polskému rozhlasu sousedi zavražděné. Policie musela s rekonstrukcí počkat, až se dav rozejde.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme