Dav v severoirském Belfastu zaútočil na radnici. Kvůli sporům o britskou vlajku

V pozadí nejnovější vlny násilí v ulicích severoirského Belfastu je spor o britskou vlajku. Nespokojenost některých lidí rozpoutalo rozhodnutí městské rady vyvěšovat napříště britskou vlajku jen 17 dní v roce. Při prudkých potyčkách vyvolaných loajalisty utrpělo zranění 15 policistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Před radnicí v severoirském Belfastu se kvůli novým pravidlům pro vyvěšování britské vlajky střetli loajalisté s policisty | Zdroj: Reuters

Rozvášněný dav, tvořený hlavně mladíky zahalenými v britské vlajce, vzal útokem budovu belfastské radnice. Podařilo se mu dokonce proniknout na zadní parkoviště areálu.

Dva členy ochranky radnice museli převézt do nemocnice. Násilnosti se přelily i do východního Belfastu, kde neznámí útočníci poškodili linkový autobus a zaútočili na jeden z tamních kostelů.

Prudké vášně vyvolalo rozhodnutí stáhnout britskou vlajku, která nad radnicí vlaje nepřetržitě od roku 1906. Nově se známý „Union Jack“ bude vyvěšovat jen při státních svátcích a významných dnech 17krát do roka.


Zvětšit mapu

Jiří Hošek, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme